Skip to content
جوشاندن شیر در زودپز

چرا باید در زودپز شیر بجوشانیم؟

ظروف پخت و پز استیل جزو سالم‌ترین و با کیفیت‌ترین ظروفی است که در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند. زمان خرید ظروف استیل مشاهده خواهید کرد که این ظروف بسیار براق و زیبا هستند و برای حفظ این شفافیت و زیبایی لازم است نکاتی را زمان استفاده رعایت کنید. مهم‌ترین نکته در ابتدای کار با این ظروف، جوشاندن شیر در آن است. به این ترتیب یک لیوان شیر و دو لیوان آب (این میزان بستگی به حجم ظروف دارد و هر چقدر ظروف بزرگ‌‌تر باشد به همین نسبت حجم شیر و آب افزایش پیدا خواهد کرد) را داخل ظروف استیل بجوشانید، این عمل باعث تثبیت رنگ استیل خواهد شد.

دیگ زودپز ۶ لیتری پارس مدل شف با درب پیرکس

زودپز ۶ لیتری مدل شف با درب پیرکس از جمله محصولات بروز پارس استیل می‌باشد. طراحی خاص این محصول، سهولت ...

مشاهده محصول

نکات کلیدی زمان استفاده از زودپز استیل

  • یکی از مواردی که باعث آسیب به این ظروف و زیبایی رنگ استیل می‌شود حرارت مستقیم به بدنه است. همیشه زمان استفاده حرارت و شعله گاز را به گونه‌ای تنظیم کنید که شعله در کف ظروف باشد و در صورتی که حرارت بیش از اندازه باشد در نهایت باعث بور شدن بدنه خواهد شد.
  • بهتر است به جهت سهولت در شست و شوی این ظروف در پایان پخت، آن را در آب قرار داده تا در صورتی که ماده‌ای به سطح چسبیده بود به راحتی جدا شود و پس از آن با مایع شوینده بشویید.
  • برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بهتر است زمان شستشو از اسکاچ زبر و خشن استفاده نکنید.
  • علاوه بر قاشق‌های چوبی و یا پلاستیکی میتوان از قاشق‌های استیل نیز زمان طبخ غذا استفاده کرد اما دقت کنید به جهت حفظ زیبایی و کاهش خط و خش روی سطح ظروف از چاقو یا همزن برقی استفاده نکنید.
  • از آنجا که نمک روی زیبایی استیل تاثیر گذار است بهتر است آن را در مرحله پایانی پخت غذا در زودپز اضافه نمایید.
  • علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است مطلب انواع دیگ زودپز پارس استیل چطور کار می‌کند را مطالعه نمایید تا با شیوه درست استفاده از هریک از زودپزها آشنا شوید و زمان استفاده به بهترین شکل عمل کنید.