Skip to content

طرز تهیه کرم کارامل خوشمزه و خانگی به روش رستورانی

طرز تهیه کرم کارامل خوشمزه و خانگی به روش رستورانی
۴ نفر
۱۴۵ کالری
فرانسه

کرم کارامل جزو طعم دهنده‌هایی است که امروزه برای تهیه کیک، آبنبات، شیرینی، دسر، بستنی و ... استفاده می‌شود. دسر کرم کارامل جزو دسرهای بسیار خوشمزه و بین المللی است که نخستین بار در قرن هجده‌ام توسط فرانسوی‌ها ابداع گردید. این کرم خوشمزه را می‌توان در انواع طعم‌های فندقی، زنجبیلی، پرتقالی، موزی، شکلاتی، نسکافه‌ای و ... تهیه نمود. ماده اصلی دسر کارامل شامل شیر، وانیل، شکر قهوه‌ای، شکر سفید و کره می‌باشد. معمولاً دسر کرم کارامل را می‌توان بصورت آماده تهیه نمود اما در صورت تمایل به تهیه این دسر خوشمزه بصورت خانگی می‌توانید طبق دستورالعمل ذیل بصورت مرحله به مرحله پیش بروید.

مواد لازم برای تهیه دسر کرم کارامل خوشمزه:

 • ۱. شیر: ۱ فنجان
 • ۲. خامه: ۳۰۰ میلی لیتر
 • ۳. تخم مرغ: ۵ عدد
 • ۴. شکر: ۱ فنجان
 • ۵. وانیل: ۱ پنس

طرز تهیه دسر کرم کارامل خوشمزه:

 • ۱. خارج کردن مواد از داخل یخچال :

  در ابتدا برای تهیه دسر کرم کارامل لازم است تمامی مواد شامل شیر، خامه و تخم مرغ را از یخچال خارج کرده تا به دمای محیط برسد.

 • ۲. تهیه کرم کرامل:

  حدوداً ۳/۴ شکر را در شیرجوش ریخته و حدوداً ۱ فنجان آب به آن اضافه نمایید. برای حل شدن شکر، شیرجوش را روی حرارت متوسط قرار داده و شروع به مخلوط کردن آب و شکر نمایید تا زمانی که دانه‌‎های شکر بطور کامل در آب حل شود. پس از حل شدن شکر زمان دهید تا شربت تهیه شده به نقطه جوش برسد. پس از بجوش آمدن شربت رنگ آن تغییر کرده و مقداری نیز غلیظ خواهد شد. در این شرایط حرارت زیر شیرجوش را خاموش کرده و زمان دهید تا خنک شود.

 • ۳. اضافه کردن کرم داخل قالب‌ها :

  حال قالب‌های مورد نظر جهت تهیه دسر را انتخاب نمایید. دقت کنید قالب‌ها امکان استفاده داخل فر را داشته باشند. در ادامه داخل قالب‌های کوچک بصورت مساوی شربت را اضافه نمایید.

 • ۴. گرم کردن فر :

  در این مرحله ابتدا سینی فر را خارج کرده و سپس فر را روی درجه حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده و زمان دهید تا کاملاً گرم شود.

 • ۵. مخلوط کردن دیگر مواد بصورت مجزا:

  قابلمه‌ای را روی حرارت ملایم قرار دهید و در ادامه خامه، شیر و وانیل را اضافه نمایید. تمامی مواد را بخوبی ترکیب نموده تا شیر بجوشد.

 • ۶. ترکیب تخم مرغ و شکر:

  تخم مرغ‌ها را در ظرف دیگری شکسته و در ادامه شکر را اضافه نمایید. با دور تند هم زن شروع به مخلوط کردن ترکیب کنید تا زمانی که رنگ تخم مرغ‌ها تغییر پیدا کند. در ادامه خامه را نیز کم کم به ترکیب اضافه کرده و تمامی مواد را به آرامی مخلوط کنید تا خامه و تخم مرغ بخوبی با یکدیگر ترکیب گردد.

 • ۷. قرار دادن قالب‌ها در فر :

  قالب‌های مورد نظر را روی سینی فر چیده و در ادامه از مخلوط بدست آمده به آن اضافه نمایید. سینی را داخل فر قرار داده و با احتیاط تا ۲/۳ حجم قالب‌ها آب اضافه نمایید و درب فر را ببندید. تا ۳۰ دقیقه زمان دهید تا قالب‌ها داخل فر باقی بماند. پس از گذشت زمان مشخص شده فر را خاموش کرده و حدوداً ۱۵ دقیقه دیگر صبر کنید و پس از گذشت این زمان قالب‌ها را از فر خارج نمایید.

 • ۸. مرحله نهایی و سرو:

  پس از آنکه قالب‌ها بخوبی خنک شد و به دمای محیط رسید می‌توانید آن را داخل یخچال قرار دهید تا به انسجام مورد نظر برسد. در پایان قالب‌ها را از یخچال خارج کرده و در ظرف مخصوص خود سرو نمایید.

قابلمه ۲۰۰ دسته فلزی

قابلمه سایز ۲۰ درب پیرکس از محصولات پرطرفدار برای خانواده‌های کوچک و کم جمعیت می‌باشد. قطر داخلی قابلمه ۲۰ سانتی ...

مشاهده محصول

کرم کارامل شکلاتی

در میان انواع طعم‌های کرم کارامل، کرم شکلاتی جزو محبوب‌هاست که براحتی میتوان آن را تهیه و در میهمانی‌ها سرو نمود. در ادامه با دستور تهیه کامل این دسر خوشمزه بیشتر آشنا خواهید شد.

مواد لازم برای تهیه کرم کارامل شکلاتی:

شیر: ۲/۵ فنجان

شکر: ۱ فنجان

موز: ۱ عدد

تخم مرغ: ۲ عدد

کاکائو: ۱ قاشق غذاخوری

خامه: ۳ قاشق غذاخوری

پودر ژلاتین: ۱/۵ قاشق غذاخوری

وانیل: به میزان کم

طرز تهیه کرم کارامل شکلاتی:

در ابتدا شکر، پودر کاکائو و وانیل را با یکدیگر ترکیب کرده تا کاملاً یکدست شود. در ادامه زرده تخم مرغ را به مواد اضافه نمایید و با دور کند همزن بخوبی کلیه مواد را ترکیب کنید. ژلاتین را به روش بن ماری ذوب کرده و همراه با شیر به ترکیب اضافه نمایید.

در ظرف دیگری سفیده‌ها را با دور تند همزن مخلوط نموده تا زمانی که حجم پیدا کند و از ظرف نریزد. حال سفیده را به همراه خامه زده شده به مخلوط اضافه کرده و مجدداً کلیه مواد را بخوبی با یکدیگر ترکیب کنید.

مواد آماده شده را در قالب مورد نظر ریخته و به مدت ۵ الی ۶ ساعت داخل یخچال قرار دهید. پس از گذشت این زمان دسر را چک نمایید. در صورت سفت شدن دسر آن را از داخل قالب خارج کرده و در ظرف مورد نظر خود سرو نمایید.

نکات لازم زمان تهیه دسر کرم کارامل:

برای جلوگیری از عطر و مزه تخم مرغ در این دستور لازم است شیر را کم کم به تخم مرغ‌ها اضافه کرده و با سرعت بالا آن را مخلوط کنید.

میزان استفاده از شکر کاملاً به ذائقه شما بستگی دارد.

غلظت کرم کارامل تهیه شده در مراحل ابتدایی باید مانند عسل باشد.

برای راحت‌تر جدا شدن دسر از قالب بهتر است اول قالب را به میزان کم چرب کنید.

حتماً برای تهیه کرم کارامل مواد باید هم دمای محیط باشند.

طرز تهیه دسر پاناکوتا ایتالیایی خوشمزه و مجلسی

یکی از دسرهای بسیار خوشمزه و بین المللی دسر پاناکوتا است که در انواع طرح و طعم‌ها تهیه می‌گردد. این ...

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم دسر کرم کارامل:

انرژی: ۱۴۵ کیلوکالری

کربوهیدرات: ۲۲/۷۸ گرم

پروتئین: ۴/۵۳ گرم

چربی: ۴/۰۳ گرم

آب: ۶۸/۰۵ گرم

قند: ۲۳/۱۵ گرم

کلسترول: ۹۰ میلی گرم

امتیاز ۵ از ۵، تعداد امتیازات ۲.