Skip to content

طرز تهیه پودینگ شکلاتی قالبی فوری با فوت و فن مخصوص

پودینگ شکلاتی
۵۹ دقیقه
۴ نفر

یکی از دسرهای بسیار خوشمزه و جهانی پودینگ است. ماده اصلی برای تهیه پودینگ شیر وشکر می‌باشد که برای تهیه آن بصورت ژلاتینی از دیگر مواد مانند پودر ژلاتین، تخم مرغ و نشاسته ذرت استفاده می‌شود. پودینگ را میتوان در انواع طعم‌های وانیلی، زعفرانی، موزی، هلو و ... تهیه کرد. در این آموزش قصد داریم پودینگ خوشمزه و پرطرفدار شکلاتی را آموزش دهیم. برای تهیه این پودینگ دو روش وجود دارد، روش اول تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و در نهایت میجوشانیم و در روش دوم همراه با کیک تهیه می‌گردد. در ادامه با آموزش سریع و راحت این دو روش بیشتر آشنا میشوید.

مواد لازم برای تهیه پودینگ شکلاتی مجلسی:

 • ۱. پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری
 • ۲. نشاسته ذرت: ۳ قاشق غذاخوری
 • ۳. وانیل شکری: ۱ قاشق چایخوری
 • ۴. شکر: ۱/۲ پیمانه
 • ۵. نمک: ۱ پنس
 • ۶. شیر: ۲ و ۳/۴ پیمانه
 • ۷. کره: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پودینگ شکلاتی مجلسی:

 • ۱. مخلوط کردن شکر و دیگر مواد :

  در ابتدا یک ظرف مناسب انتخاب کرده و سپس شکر، نشاسته ذرت، پودر شکلات و نمک را اضافه نمایید و بخوبی با یکدیگر ترکیب کنید. برای تهیه این پودینگ لازم است شیر و کره هم دمای محیط باشد.

 • ۲. اضافه کردن شیر و وانیل به مخلوط:

  تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و مخلوط را به تابه اضافه نمایید. حال شیر را بصورت مرحله‌ای به تابه اضافه کرده و مخلوط را بصورت مداوم هم بزنید تا گلوله‌ای نشود. زمان دهید تا ترکیب بجوش بیاید. بدلیل وجود نشاسته ذرت در نهایت ترکیب غلیظی بدست می‌آید. پس از آن که ترکیب به شکل فرنی شد می‌توانید وانیل را اضافه کنید و بخوبی تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

 • ۳. مرحله نهایی و اضافه کردن کره:

  در پایان کره را به پودینگ اضافه کرده و با دیگر مواد بخوبی ترکیب کنید تا کاملاً حل شود. حال می‌توانید مواد را از روی حرارت برداشته و در ظرف مخصوص اضافه نمایید.

 • ۴. سرو پودینگ:

  در پایان پودینگ را هم بصورت سرد و هم گرم می‌توانید سرو کنید و از انواع شکلات و پودر کاکائو جهت تزئین آن استفاده کنید.

شیرجوش ۱۶۰ دسته فلزی

شیرجوش ۱۶۰ با گنجایش ۱/۹ لیتر برای گرم کردن شیر، تهیه سس، نوشیدنی‌های گرم و سایر غذاها مناسب است. بدنه ...

مشاهده محصول

طرز تهیه پودینگ روی کیک خانگی

معمولاً در کشورهایی مانند استرالیا، نیوزلند و ایسلند، پودینگ شکلاتی همراه با کیک تهیه می‌شود که بسیار خوشمزه و پرطرفدار است.

مواد لازم جهت تهیه پودینگ کیکی:

آرد: ۲ پیمانه

شیر: ۳ پیمانه

شکر: ۱ پیمانه

وانیل: نوک قاشق چایخوری

روغن: ۱/۲ پیمانه

تخم مرغ: ۳ عدد

پودر کاکائو: ۴ قاشق غذاخوری

بکینگ پودر: ۲ قاشق غذاخوری

کره: ۱ قاشق غذاخوری

شکلات تخته ای: ۱ پیمانه

آرد ذرت: ۲ قاشق غذاخوری

دستور تهیه پودینگ:

در مرحله اول آرد را به همراه بکینگ پودر و ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو مخلوط کرده و دو بار از الک عبور دهید. در ظرفی با سایز متوسط تخم مرغ‌ها را اضافه نمایید و بخوبی مخلوط کنید تا ترکیب یکدستی ایجاد شود و پف کند. حال شکر و وانیل را به تخم مرغ اضافه کرده و مجدداً مواد را هم بزنید تا کاملاً با یکدیگر ترکیب شود.

در ادامه روغن و ۲ پیمانه شیر را به مایع کیک اضافه کرده و مجدداً مواد را مخلوط کنید. در پایان لازم است مخلوط آرد الک شده را بصورت مرحله‌ای به مواد اضافه کرده و کلیه مواد کیک را در یک جهت بصورت دایره‌ای هم بزنید.

زمانی که مواد بصورت کامل ترکیب شد هم زدن مواد کافیست، چرا که مخلوط کردن بیش از اندازه مواد باعث خوابیدن پف کیک خواهد شد.

در پایان مایع کیک را در قالب مورد نظر ریخته و به مدت ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانیتگراد قرار دهید تا بخوبی پخته و پف کند.

برای تهیه پودینگ کیک نیز لازم است در یک شیرجوش آرد ذرت و شیر هم دمای محیط را مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید. پس از آن ۱ قاشق غذاخوری پودر کاکائو را اضافه کرده و تمامی مواد را ترکیب نمایید تا کاملاً یکدست شود.

پس از به غلظت رسیدن پودینگ، شکلات تخته‌ای را اضافه نمایید و مجدداً مواد را هم بزنید تا در مایع پودینگ حل شود و در پایان از روی حرارت بردارید.

پس از ۴۵ دقیقه که کیک بخوبی مغز پخت شد از فر خارج کرده و روی سطح آن، پودینگ را اضافه نمایید. با کمک لیستک سطح آن را صاف کرده و از خامه برای تزئین استفاده کنید.

نکات لازم زمان تهیه پودینگ شکلاتی:

برای تهیه پودینگ شکلاتی می‌توانید از روش قالبی استفاده کرده و در نهایت مایع پودینگ را در قالب دلخواه خود بریزید و پس از سرد شدن سرو نمایید. همچنین می‌توان برای راحتی زمان سرو آن را در فنجان ریخته و بصورت یک نفره تهیه نمایید.

در صورت نبود فرصت کافی مایع پودینگ بصورت حاضری و فوری قابل تهیه است.

برای داشتن پودینگ با رنگ تیره‌تر لازم است از پودر کاکائو بیشتری استفاده کنید.

در صورت دلخواه می‌توان در پایان تهیه پودینگ ۲ قاشق غذاخوری خامه اضافه کرده و به سرعت از روی حرارت بردارید.

در پایان برای تزئین پودینگ نیز می‌توان از انواع میوه‌ها و بیسکوئیت پتی‌بور استفاده نمایید.

طرز تهیه دسر ساده و خوشمزه با شیر همراه با فوت و فن مخصوص

دسرها از جمله خوراکی‌هایی هستند که در زمان سرو غذا تهیه می‌گردد و با حضورشان رنگ و لعاب ویژه‌ای به ...

ارزش غذایی هر ۱۰۰ گرم پودینگ شکلاتی:

فیبر: ۳/۶ گرم

شکر: ۶۷/۶۸ گرم

کلسیم: ۱۲ میلی گرم

پروتئین: ۲/۳۰ گرم

چربی: ۱/۹۰ گرم

آهن: ۱/۲۹ میلی گرم

کربوهیدرات: ۸۷/۹۰ گرم

امتیاز ۵ از ۵، تعداد امتیازات ۲.