Skip to content

طرز تهیه خوراک گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی بصورت ساده

طرز تهیه خوراک گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی بصورت ساده
۱۴۰ دقیقه
۴ نفر

یکی از خوراک‌‌های خوشمزه و بسیار پرطرفدار امروزی خوراک قارچ و گوشت است که در اقصی نقاط جهان به شیوه مخصوص بخود تهیه می‌گردد. برای تهیه این خوراک معمولاً از گوشت گوساله، فیله مرغ و یا گوشت چرخ‌کرده استفاده می‌شود. ترکیب گوشت و قارچ در سس مخصوص طعم فوق العاده‌ای به این غذا خواهد داد و کمتر کسی است که دوباره آن را امتحان نکند. این غذا در عین حال که بسیار خوشمزه و مقوی است روش پخت آسانی نیز دارد و از لحاظ ارزش غذایی بعنوان یک وعده غذایی کامل می‌توان از آن استفاده کرد. این خوراک را هم میتوان همراه با برنج سرو نمود و یا بعنوان یک غذای نانی آن را تهیه کرد. در ادامه با روش ساده و آسان تهیه خوراک گوشت بیشتر آشنا خواهید شد.

مواد لازم برای تهیه خوراک گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی:

 • ۱. فیله گوساله: ۳۰۰ گرم
 • ۲. قارچ: ۲۵۰ گرم
 • ۳. فلفل سبز: ۱ عدد
 • ۴. فلفل قرمز: ۳ الی ۴ عدد
 • ۵. پیاز بزرگ: ۱ عدد
 • ۶. گوجه فرنگی: ۲ عدد متوسط
 • ۷. سیر: ۲ حبه
 • ۸. کره: به میزان لازم
 • ۹. رب گوجه فرنگی: ۱/۲ قاشق غذاخوری
 • ۱۰. روغن زیتون: ۳ قاشق غذاخوری
 • ۱۱. روغن مایع: به میزان لازم
 • ۱۲. فلفل سیاه، نمک، آویشن، زردچوبه و ادویه کاری: به میزان لازم

طرز تهیه خوراک گوشت و قارچ خوشمزه و مجلسی:

 • ۱. خلالی کردن پیازها:

  برای تهیه این خوراک خوشمزه در ابتدا پیاز و سیر را بخوبی شسته و پوست بگیرید. حال پیازها را بصورت خلالی خرد کرده و کنار بگذارید. در ادامه سیر را نیز بصورت ساتوری و ریز خرد کنید.

 • ۲. سرخ کردن پیاز و سیر :

  ماهیتابه‌ای با سایز مناسب انتخاب کرده و به میزان مناسب روغن اضافه نمایید. پس از داغ شدن روغن تحت حرارت ملایم، پیاز خرد شده را به تابه اضافه کرده و شروع به تفت دادن آن کنید. از آنجا که سیر به سرعت سرخ می شود زمان دهید ابتدا پیازها بخوبی سبک و کاراملی شود و در ادامه سیرهای خرد شده را به تابه اضافه نمایید. مقداری مخلوط را تفت دهید تا زمانی که بوی سیر بلند شود.

 • ۳. خرد کردن فیله گوساله:

  در مرحله بعدی نوبت به آماده کردن فیله گوساله است. با کمک تخته برش فیله‌ها را بصورت تکه‌ای خرد کنید. قابلمه‌ای در سایز مناسب انتخاب کرده و به میزان مناسب روغن اضافه نمایید. حال گوشت‌های خرد شده را با آب سرد شسته و سپس به قابلمه اضافه نمایید. پس از تغییر رنگ گوشت‌ها ترکیب پیاز و سیر را به همراه فلفل سیاه، پودر کاری و زردچوبه اضافه کرده و با گوشت بخوبی ترکیب کنید تا کاملاً یکدست شود.

 • ۴. پخت گوشت:

  در ادامه برای پخت گوشت حدوداً ۲ لیوان آب اضافه کرده و درب قابلمه را بگذارید. بین ۲ الی ۳ ساعت زمان دهید تا پخت گوشت بخوبی انجام شود و آب آن غلیظ شود. در طول پخت گوشت نوبت به آماده کردن سبزیجات است. لازم است قارچ، فلفل دلمه‌ای و گوجه فرنگی‌ها را بخوبی برش زده و بشویید. قارچ‌ها را بصورت حلقه‌‌ای و فلفل دلمه و گوجه فرنگی را بصورت نگینی خرد کنید.

 • ۵. آماده کردن سبزیجات :

  تابه‌‌ای را روی حرارت قرار داده و برای تفت دادن مواد مقداری کره اضافه نمایید. زمان دهید تا کره ذوب شود. از آنجا که پخت فلفل دلمه‌ای نیاز به زمان بیشتری دارد لازم است ابتدا فلفل دلمه‌ای‌ را به تابه اضافه کرده و شروع به تفت دادن آن کنید. در ادامه گوجه فرنگی‌ها را نیز اضافه کرده و زمان دهید تا هر دو نرم شود و از حالت خامی خارج شود. در پایان قارچ‌ها را نیز اضافه کرده و مقداری حرارت زیر تابه را افزایش دهید تا قارچ‌ها آب نیندازد. پس از آن که مراحل پخت مواد کامل شد مقداری نمک اضافه کرده و به آرامی مخلوط کنید.

 • ۶. ترکیب گوشت و سبزیجات :

  پس از پایان پخت گوشت‌ها فیله‌ها را به داخل تابه سبزیجات انتقال داده و مقداری از آب گوشت را نیز به آن اضافه نمایید. در کنار تابه فضای خالی را ایجاد کرده و رب گوجه فرنگی را اضافه نمایید. مقداری رب را تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود.

 • ۷. مرحله نهایی و سرو :

  پس از تفت دادن رب، تمام ترکیب را به آرامی با یکدیگر مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود. در پایان پخت طعم خوراک را بچشید و در صورت نیاز نمک و یا فلفل را اضافه کرده و مقداری آویشن را نیز به خوراک اضافه نمایید. درب تابه را قرار داده و بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا کلیه مواد بخوبی پخته و عطر و طعم یکدیگر را بگیرند. پس از گذشت زمان مشخص شده خوراک را در ظرف مخصوص خود سرو کرده و همراه با برنج و یا نان میل کنید.

آیدی پست اشتباه است

خوراک گوشت و قارچ پنیری

یکی از ساندویچ‌های بسیار خوشمزه و مجلسی که میتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کرد خوراک گوشت و قارچ پنیری است که اندکی با دستور قبلی متفاوت است. برای تهیه این ساندویچ می‌توان از گوشت مرغ نیز استفاده نمایید.

مواد لازم برای تهیه خوراک گوشت و قارچ پنیری:

گوشت چرخ‌کرده: ۲۵۰ گرم

پیاز: ۱ عدد بزرگ

فلفل دلمه‌ای: ۱ عدد

سیر: ۲ حبه

پنیر پیتزا: ۱۵۰ گرم

زردچوبه: ۱/۲ قاشق چایخوری

آویشن: ۱ قاشق چایخوری

نمک و فلفل سیاه: به میزان کافی

خیارشور: ۴ عدد متوسط

گوجه فرنگی: ۲ عدد

طرز تهیه برای تهیه خوراک گوشت و قارچ پنیری:

برای تهیه این ساندویچ ویژه و خانگی در ابتدا پیاز را شسته و پس از پوست گرفتن آن را بصورت خلالی و ریز خرد نمایید. تابه‌ای در سایز مناسب انتخاب کرده و پس از اضافه کردن روغن روی حرارت ملایم قرار دهید تا روغن داغ شود. در ادامه پیاز را اضافه کرده و مقداری تفت دهید تا سبک و کاراملی شود.

فلفل دلمه‌ای‌ها را نیز بخوبی شسته و بصورت خلالی و نازک خرد نمایید. در ادامه سیر شسته شده را نیز پوست گرفته و شروع به رنده کردن آن کنید.

حال فلفل دلمه‌ای و سیر را به پیاز سرخ شده اضافه کرده و مقداری نمک، فلفل و آویشن به ترکیب اضافه کنید. پس از یکدست شدن مواد گوشت چرخکرده را نیز اضافه کرده و مقداری آن را تفت دهید تا تغییر رنگ پیدا کند. برای تکمیل پخت انتهای استکان به ترکیب آب اضافه کرده و درب تابه را بگذارید. زمان دهید تا کلیه مواد تحت حرارت ملایم به آرامی پخته و نرم شود.

پس از پخت کامل مواد، پنیر پیتزا را اضافه کرده و درب تابه را بگذارید تا با کمک حرارت داخلی مواد، پنیر پیتزا بصورت کامل ذوب شود.

در پایان مایع آماده شده را داخل نان مخصوص (نان باگت) قرار داده و از خیارشور، گوجه فرنگی و کاهو خرد شده در کنار آن استفاده نمایید. همچنین می‌توانید مقداری قارچ را نیز در کره تفت داده و در کنار ساندویچ خود استفاده نمایید.

طرز تهیه خوراک و خورش لوبیا سبز در زودپز(با مرغ، گوشت،هویج)

خوراک لوبیا سبز یکی از غذاهای بسیار محبوب و خوشمزه بین المللی است. با توجه به اقلیم‌های متنوع دستور پخت‌های ...

نکات لازم زمان تهیه ساندویچ گوشت و قارچ:

انتخاب ادویه‌ها کاملاً به ذائقه شما بستگی دارد و می‌توان میزان آن را کم و یا زیاد کرد.

می‌توانید از سیب زمینی سرخ شده در خوراک خود استفاده نمایید.

در صورت دلخواه می‌توان علاوه بر قارچ از دیگر سبزیجات مورد علاقه خود استفاده نمایید.

امتیاز ۵ از ۵، تعداد امتیازات ۲.