Skip to content
بهترین دما برای نگهداری مواد غذایی

بهترین دما برای نگهداری مواد غذایی

نگهداری مواد غذایی در دمای کم برای جلوگیری از فعالیت میکروب‌ها است، اما نگهداری در دمای پایین هم قواعد خاص خودش را دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

پیاز: به طور کلی پیاز و خانواده پیازها برای اینکه تازگی خود را حفظ کند، نیاز دارند تا در جریان هوا قرار داشته باشند. بنابراین، توصیه می شود پیازهای کامل را در یک کیسه کاغذی قرارداده و یک حفره برای گردش هوا در کیسه ایجاد کنید. پیاز را نباید نزدیک سیب زمینی نگهداری کرد که بسیاری از افراد به اشتباه انجام می دهند.

میوه های هسته دار: برخلاف باور بسیاری از افراد که یخچال را مکانی برای نگهداری تمام مواد غذایی در ذهن خود تصور کرده اند، باید گفت که بهتر است میوه های هسته دار مانند هلو، آلو و زرد آلو و شلیل را در دمای محیط نگهداری کرد.

عسل: این ماده شیرین و چسبناک را نباید در یخچال نگهداری کرد. قرار دادن عسل در دمای سرد باعث می شود که شکرک بزند و بلوری شود. دمای محیط بهترین و ایده آل ترین دما برای نگهدای عسل است.

خیار: یکی از اشتباهات رایج این است که خیار را پس از خرید در دمای یخچال قرار می دهند. قرار دادن خیار در دمای یخچال باعث آب انداختن خیار می شود. بهتر است خیار را در دمای محیط، در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

قابلمه ۲۲۰ دسته فلزی

قابلمه استیل ۲۲۰ درب پیرکس برای یک خانواده متوسط و کم جمعیت بهترین انتخاب است. این محصول دارای حجم ۴/۲ ...

مشاهده محصول