Skip to content
خوردن صبحانه

اهمیت خوردن صبحانه در چیست؟

خوردن صبحانه بخصوص در کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است زیرا در این سن بدن در حال رشد بوده و نیاز به مواد غذایی موجود در صبحانه دارد. البته این بدین معنی نیست که دیگر افراد صبحانه نخورند چون خوردن صبحانه در هر سنی مفید و ضروری است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

برای مبارزه با سرماخوردگی در فصل زمستان و پیشگیری از ابتلا به انواع آنفلوانزا خوردن صبحانه یک امر حیاتی است.

تحقیقات جدید در هلند نشان داده است که ماده گاما اینترفرونش در بدن یک ضد ویروس طبیعی است که باعث فعال شدن سلول های سیستم ایمنی بدن می شود، جالب است بدانید که در این تحقیقات میزان این ماده در بدن افرادی که صبحانه نخورده اند ۱۷ درصد کمتر است و عملکرد سیستم ایمنی آنها بسیار ضعیف تر از افرادی بود که یک صبحانه کامل خورده بودند.

دیگ زودپز ۴.۵ لیتری پارس

خرید زودپز ۴/۵ لیتری پارس استیل با ضمانت نامه اصلیزودپزهای سری پارس جزو قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین زودپزهای پارس استیل (pars ...

مشاهده محصول

پوست زیبا

تخم مرغ ، یک ماده غذایی ایده آل است که تقریباً در سراسر جهان بعنوان صبحانه مورد قبول است و مطمئن باشید یکی از بهترین گزینه ها برای صبحانه خواهد بود.

لوتئین یک آنتی اکسیدان است که به مقدار فراوان در تخم مرغ وجود دارد ، این ماده در حفظ قابلیت ارتعاجی پوست همچنین در بهبود سلامت پوست تاثیر فراوانی دارد.

تنها یک عدد تخم مرغ در روز میتواند سطح لوتئین بدن را ۲۶ درصد افزایش دهد. لوتئین در بلغور جو دوسر ، ماکارونی و گردو نیز به خوبی یافت میشود.

تناسب اندام

شاید فکر کنید که نخوردن صبحانه ممکن است در کاهش وزن شما تاثیر مثبت داشته باشد ؟ اما این فکر کاملاً اشتباه است زیرا اگر صبحانه نخورید خیلی زود گرسنه خواهید شد و برای رفع گرسنگی شروع به پرخوری خواهید کرد که در نتیجه موجب ذخیره بیش از حد چربی و چاقی خواهد شد.

تثبیت سطح انرژی

کربوهیدرات ها، پروتئین و فیبر در تامین انرژی بدن نقش کلیدی دارند و خوردن صبحانه ایی با این مولفه ها میتواند ۲۵ درصد از انرژی مورد نیاز روز شما را تامین کند پس با خوردن صبحانه ایی کامل و مقوی یک روز با نشاط و پر انرژی را آغاز خواهید کرد.

افزایش طول عمر

خوردن یک عدد سیب در روز شما را از رفتن به دکتر بی نیاز میکند و خوردن صبحانه بصورت منظم میتوان شما را از مرگ دور کند تحقیقات نشان می دهد افرادی که بیشتر از ۱۰۰ سال عمر کرده اند در خوردن صبحانه همیشه منظم بوده اند ، همچنین این در تحقیقات ثابت شده است که افرادی که صبحانه می خورند کمتر سراغ عادت های مانند کشیدن سیگار و… میروند و همین مورد به تنهایی نقش زیادی در دفع بیماری ها و افزایش طول عمر خواهد داشت.