Skip to content
آشپزی با تخم مرغ

رایج ترین اشتباهات در آشپزی با تخم مرغ

تخم مرغ از جمله غذاهایی است که در میان وعده و وعده‌های اصلی مصرف می‌گردد. بهتر است نکات زیر را هنگام استفاده از آن رعایت کنیم:

شکستن تخم مرغ در به ظرف

نباید تخم مرغ را لبه ظرفی (تابه ای) که از آن برای پخت استفاده می کنید، بشکنید؛ چرا که با این کار ممکن است تکه ای از پوسته تخم مرغ به داخل ماهیتابه بیافتد و در نهایت املت شما را خراب کند. بهتر است تخم مرغ را به آرامی روی لبه صاف پیشخوان آشپزخانه بزنید، سپس آن را بالای تابه بگیرید و از هم باز کرده تا محتویات آن داخل تابه بریزد. در صورتی که تکه کوچکی از پوسته پوسته تخم مرغ داخل تابه افتاد، با تکه دیگری از پوسته آن را بردارید.

ماهیتابه ۲۰۰ دسته فلزی بلند

ماهیتابه‌های پارس در انواع سایزها و با توجه به نیاز شما تولید می‌گردد. ماهیتابه سایز ۲۰ دسته بلند برای حجم ...

مشاهده محصول

آب پز کردن تخم مرغ در آب جوش

هیچ چیز بدتر از این نیست که تخم مرغ آب پز هنگام پخت، ترک بخورد. در این حالت، سفیده تخم مرغ پوسته را می شکافد و بیرون می‌زند. برای آب پز کردن تخم مرغ ها، همیشه آن ها را در آب سرد ریخته و روی حرارت قرار دهید تا کم کم خود را با درجه حرارت بالا تطبیق دهند و به طور یکدست بپزد.

آب پز کردن تخم مرغ های خیلی تازه

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که پس از آب پز کردن تخم مرغ، هنگام پوست کندن آن، نیمی از تخم مرغ همراه پوسته جدا شده باشد. فکر می کنید دلیل این اتفاق چیست؟ شما از تخم مرغ هایی استفاده کرده اید که خیلی تازه بوده اند، بنابراین، برای آب پز کردن از تخم مرغ تازه استفاده نکنید.