Skip to content

طرز تهیه استیک بره با برنج زعفرانی

استیک بره با برنج زعفرانی

مواد لازم:

روغن زیتون: ۱ قاشق سوپ‌خوری

استیک بره پاک شده: ۱۲ عدد

زعفران: ۱ قاشق چای‌خوری

پیاز قهوه‌‏ای درشت خردشده: ۱ عدد

برنج سبوس‌دار: ۱ و ۱/۲  لیوان پخته نشده

آب مرغ : ۲ لیوان

آب : ۱ لیوان

زیتون سبز : ۱ لیوان

یک دستور پخت بسیار خوشمزه که بهترین گزینه برای سرو در مهمانی‌های خاص است. برنج که همراه با استیک سرو می‌شود بصورت زعفرانی است و عطر و طعم بسیار دلچسبی دارد.

دیگ زودپز ۴ لیتری پارس مدل شایا

خرید زوپز پارس استیل ۴ لیتری مدل شایا (shaya) اصلزودپز مدل شایا جزو جدیدترین و مدرنترین محصولات پارس استیل parssteel ...

مشاهده محصول

طرز تهیه استیک بره

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. روغن را در یک ماهیتابۀ نچسب با دمای زیاد گرم کنید. استیک‌ها را در ۳ سری بپزید، هر طرف آنها را برای ۲ تا ۳ دقیقه (یا طبق سلیقه خود) بپزید. آنها را از ماهیتابه خارج کرده و کناری بگذارید.

 زعفران را به ماهیتابه اضافه کرده و در دمای زیاد برای یک دقیقه (یا تا زمانی که رایحه آنها پخش شود) بپزید. پیاز را اضافه کرده و برای ۲ تا ۳ دقیقه (یا تا زمانی که نرم شدند) آنها را بپزید. برنج، آب مرغ و آب را نیز اضافه کنید، به نقطۀ جوش برسانید.

ترکیب برنج خود را درون یک ظرف طبخ ۲۵ سانتی بریزید. استیک‌ها را در یک لایه روی آن بگذارید. آنها را با یک درپوش یا فویل سفت بپوشانید. برای ۳۵ تا ۴۰ دقیقه (یا تا زمانی که تمام مایع جذب شده و برنج نرم شده است) آنها را در فر بپزید.

استیک‌‏ها را خارج بکنید. آنها را بپوشانید و گرم نگاه دارید. زیتون‌ها را به درون برنج بریزید. ادویه بزنید. با قاشق برنج را درون بشقاب‌ها ریخته و همراه با دو تکه استیک بروی آن سرو کنید. اگر می‌توانید این غذا را همراه با سالاد میل کنید.

امتیاز ۰ از ۵، تعداد امتیازات ۱.