Skip to content
آشنایی با انواع برنج ها

آشنایی بیشتر با انواع برنج‌ها و شناسایی راحت آنها

برنج از مهم ترین غلات و اقلام غذایی جهان است که ده‌ها راه مختلف برای دسته بندی آن وجود دارد، اما به طور کلی برنج دانه‌ای است در اندازه‌های بلند، متوسط و کوتاه. برنج هایی که در دسته بندی اصلی قرار می‌گیرند رایج ترین برنج هایی هستند که می توانید از سوپر مارکت‌ها و خوار فروشی‌ها تهیه کنید.

برنج قهوه ای: برنجی که فاقد پوشش خارجی است، اما سبوس خود را حفظ کرده است، بنابراین فیبر بیشتری دارد و مغذی تر است. معطر بودن برنج قهوه ای در برخی از غذاها قابل توجه است.

برنج تایلندی: با دانه های بلند، کشیده و رایحه ملایم، انتخاب مناسبی برای ذائقه آسیایی است.

برنج باسماتی: با دانه های باریک، بلند، کشیده و عطر بسیار مطبوع که در دامنه های هیمالیا از بنگلادش تا هند کشت می شود و برای سرو همراه غذاهای هندی مناسب است. برنج باسمانی را باید پیش از پخت خیس کرده تا نشاسته اضافی آن گرفته شود.

برنج دانه کوتاه: بیضی شکل و پرنشاسته است و اغلب در کشور کره و ژاپن کشت می شود. این نوع برنج پس از پخت، کاملاً به هم می‌چسبد و مخصوص غذاهای ژاپنی است.

برنج قرمز: برنج دانه کوتاه آسیاب نشده ای از منطقه کامارژ فرانسه است که رنگ قرمز مایل به قهوه ای و طعمی قوی دارد. این برنج پس از پخت، کمی چسبندگی پیدا می کند و برای سالادها بسیار مناسب است.

در ادامه پس از شناخت انواع برنج ها می‌توانید در مطلب آشنایی با برنج و نکات خرید و نگهداری، نکات لازم در خریداری و نگهداری از برنج را مطالعه نمایید.